تبلیغات
حدیث تشنه و آب
حدیث تشنه و آبیک روایت

انشتین و راننده اش

انشتین برای رفتن به سخنرانی ها و تدریس در دانشگاه از راننده مورد اطمینان خود کمک می گرفت. راننده ی وی نه تنها ماشین او را هدایت می کرد، بلکه همیشه در طول سخنرانی ها در میان شنوندگان حضور داشت. به طوریکه به مباحث انشتین تسلط کامل پیدا کرده بود!

یک روز انشتین در حالی که در راه دانشگاه بود، با صدای بلند گفت که خیلی احساس خستگی می کند. راننده اش پیشنهاد داد که آنها جایشان را عوض کنند و او به جای انشتین سخنرانی کند. چرا که انشتین تنها در یک دانشگاه استاد بود و در دانشگاهی که سخنرانی داشت، کسی او را نمی شناخت و طبعا نمی توانستند او را از راننده تشخیص دهند. انشتین قبول کرد. اما در مورد اینکه اگر پس از سخنرانی سوالات سختی از وی بپرسند او چه می کند، کمی نگران بود.

به هر حال سخنرانی راننده به نحوی عالی انجام شد ولی تصور انشتین درست از آب در آمد. دانشجویان در پایان سخنرانی شروع به مطرح کردن سوالات خود کردند. در این حین راننده ی با هوش گفت: سوالات به قدری ساده هستند که حتی راننده ی من هم می تواند به آنها پاسخ بگوید. سپس انشتین از میان حضار برخاست و به راحتی به سوالات پاسخ داد به حدی که باعث شگفتی حضار شد!!


جمعه 16 مهر 1389 توسط khamoush | نظرات ()

شعر انگلیسی
جملات کوتاه
نی نی ناز
عکس نی نی ناز
...
زندگینامه ی فروغ
اشعار فروغ
عکس
داستان زیبای عاشقانه
ترانه زیبای انگلیسی
عاشقانه های انگلیسی
جملات جالب انگلیسی
منابع ازمون کارشناسی ارشد رشته ی مترجمی زبان انگلیسی
دوستان سلام
جملات زیبای انگلیسی

اسفند 1389
مهر 1389
شهریور 1389

khamoush

نقش خیال (رها)
و عشق (حامد کمیلی)
25shop
قالبهای جدید 89-90
دانلود فیلم

چه نوع مطالبی دوست دارید تو این وبلاگ ببینید؟
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
كل مطالب : عدد

http://www.boxlink.ir/modules.php?name=l&op=AddLink